O nas

Praca z ptakami drapieżnymi to nasza pasja. Chcemy się nią dzielić z innymi, pokazując jak mogą pomóc człowiekowi w jego działalności, a także poprzez propagowanie wśród ludzi wiedzy na ich temat. 

Maciej Tomys

 

 

Maciej Tomys 

 

Bardzo trudno zaobserwować dzikie ptaki w ich naturalnym środowisku, nie mówiąc o dokładnym przyjrzeniu się im w locie, czy obserwacji ich zachowań. Wycieczka do zoo w celu obserwacji ptaków drapieżnych mija się z celem - ptaki trzymane w wolierach nie pokazują swych cech i umiejętności, w które wyposażyła je natura, chowają się w budkach czy w gałęziach drzew lub krzewów. Nasze ptaki latają, tym samym pokazują swoje naturalne piękno. Nasze kilkuletnie doświadczenie w pracy z młodymi ludźmi od przedszkolaków do licealistów pokazuje, że niezależnie od wieku przez cały czas trwania pokazu są bardzo zainteresowani.

Puchacz 

Pokaz trwa ok. 1 godziny i zwyczajowo składa się z trzech części:

- pokaz loty sów

- pokaz lotów jastrzębi

- pokaz lotów sokołów

 

Każdy z prezentowanych gatunków ptaków posiada cechy, uwarunkowane występowaniem w określonym środowisku naturalnym, gdzie polując na różne rodzaje zwierzyny, nabył różne umiejętności jak i charakterystyczny styl lotu . 

 

Cały pokaz jest wykładem-pogadanką podczas której uczestnicy aktywnie symulują warunki dzikiej przyrody, a ptaki drapieżne przelatują tuż nad ich głowami, muskając skrzydłami i pokazując swoje umiejętności, które pozwalają im przeżyć w surowych warunkach naturalnego środowiska, gdzie każdy dzień jest dla nich walką o zdobycie pożywienia i przetrwanie. 

 

Podczas pokazu uczestnicy spotkają się oko w oko z największą sową występująca w Polsce – puchaczem, zobaczą lot najszybszego ptaka na świecie – sokoła wędrownego, a także dowiedzą się dzięki czemu jastrzębie nie latają wysoko na niebie. Oprócz tego dowiedzą się o ptakach wszystkiego, czego nie uczą podręczniki i co najciekawsze odkryją tę wiedzę sami podczas obserwacji sylwetek i zachowania ptaków.

 Gołębiarz

Pokazy prowadzone są w przystępny, zabawny i prosty sposób, dostosowany do grupy wiekowej.

 

Tego nie przekaże się na najbardziej ciekawej lekcji przyrody, nie zobaczy w żadnym zoo, ani nie zaobserwuje wyczekując długie godziny w głuchej dziczy.

 

 

 

Gdzie... Kiedy... Koszt...

Grupy zorganizowane – wycieczki szkolne zapraszamy do Godziszewa.

Możemy również z naszymi ptakami przyjechać do szkoły, przedszkola, ośrodka edukacyjnego i wycieczkowego w dowolnym miejscu w Polsce.

Dla grup zorganizowanych jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu.

Prosimy o telefon w celu ustalenia dogodnego dla Państwa terminu.

Ustalany indywidualnie

 

Sokolnictwo Uzytkowe 2015